Yasin Suresi« | »

Sofra Duası

Sofra Duası genelde yemeklerden sonra okunan ve yemeğimizin bereketli olması, aç kalanların dertlerine deva olunması gibi duaları içinde barındıran duadır.

Ey bizi nimetleriyle perverde eden SULTANIMIZ!

Bize gösterdiğin numunelerin ve gölgelerin asıllarını, menbalarını göster. Ve bizi makarr-ı saltanatına celbet. Bizi bu çöllerde mahfettirme. Bizi huzuruna al. Bize merhamet et. Burada bize tattırdığın leziz nimetlerini orada yedir. Bizi zeval ve teb’id ile tazib etme. Sana müştak ve müteşekkir şu muti raiyyetini başıboş bırakıp idam etme.

YA RAB! Kusurumuzu affet bizi kendine kul kabul et. Emenetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl. Ruhumuzu cesedimize, kalbimizi nefsimize, aklımızı midemize hakim eyle. Lezzeti şükür için isteyen kullarından eyle.

YA RAB! Resulu Ekrem Aleyhissalatü Vesselamın bereketi hürmetine bize ihsan ettiğin maddi ve manevi rızkımıza bereket ihsan et!.. Amin!…
Farklı farklı sofra duaları bulunsa da en hoşumuza giden sofra duasını sizler için seçtik. Ezberleme bakımından da kolay olması için yukarıdaki sofra duasını tavsiye ediyoruz.

Posted by on 13 Aralık 2012.

Tags: , , ,

Categories: Dualar

0 Responses

Leave a Reply

« | »
Son Yazılar


Sayfalar